Rekomendacje

„Dzięki Alpha i świadectwom tych, którzy uczestniczyli w tych sesjach i grupach, wiara jest odnowiona, ożywa i zakorzenia się „.

Kardynał Kurt Koch

Przewodniczący
Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan / Watykan

„Alpha, w której miałem okazję uczestniczyć … jest narzędziem opatrzności, ponieważ stara się dotrzeć właśnie do tych, którzy są daleko od Kościoła, którzy są obojętni wobec wiary. Za pomocą bardzo prostego i ludzkiego narzędzia, opartego na braterstwie i przyjaźni, Chrystus jest im ukazywany stopniowo i wchodzi stopniowo w ich serca … ”

Arcybiskup Octavio Ruiz

Sekretariat Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji / Watykan

„Wiele parafii w Archidiecezji Detroit odkryło, że Alpha jest wspaniałym narzędziem, aby pomóc mężczyznom i kobietom usłyszeć po raz pierwszy głoszenie Ewangelii. Cieszę się, że przeżycie Alpha z pracownikami archidiecezji skłoniło nas do zapoznania się na nowo z podstawowymi prawdami Ewangelii „.

Arcybiskup Allen Vigneron

Arcybiskup Detroit / USA

„Przez wiele lat aż do teraz, w różnych zakątkach świata, Alpha okazała się bardzo skuteczna poprzez rozpalenie żywej wiary wśród wszystkich uczestników. Jest skupiona na Jezusie, jej metoda jest prosta, a oddźwięk szeroki. Jest również dobrze przystosowana do zastosowania w społecznościach katolickich, chcąc dostarczyć tego rodzaju ognia, którego potrzebujemy, jeśli chcemy stać się Kościołem bardziej misyjnym „.

Arcybiskup Mark Coleridge

Arcybiskup Brisbane / Australia

„Alpha ma na celu pomóc ludziom albo w poznawaniu albo w ponownym odkryciu znaczenia i radości chrześcijańskiego przesłania. Daje to szansę na wykorzystanie doświadczeń innych w przyjaznej oraz pełnej ciepła i prostoty atmosferze. Alpha jest nieocenionym narzędziem ewangelizacji „.

Arcybiskup Alfred Martins

Arcybiskup Lagos / Nigeria

„Miałem zaszczyt uczestniczenia w różnych Alpha w Quebecu i doświadczyłem, jak odmienia życie i jak porusza uczestników poprzez nauczanie, świadectwa i wspólnotę, doświadczone podczas kursu. Metoda jest prosta, a zarazem bardzo skuteczna. Małe grupy są zdecydowanie kluczem do sukcesu tego narzędzia Nowej Ewangelizacji „.

Kardynał Gérald Lacroix

Arcybiskup Quebecu / Kanada

„Polecam Alpha; Doskonały sposób na pierwsze spotkanie z Ewangelią”.

Kardynał Raymundo Damasceno

Przewodniczący Episkopatu Brazylii i Arcybiskup Aparecidy / Brazylia

„Alpha zbliża ludzi i pomaga im odkryć tę moc, która łączy. Doświadczenie Alpha jest nie tylko sposobem, za pomocą którego można odnaleźć prawdziwe życie, ale jest to także sposób dzielenia się Dobrą Nowiną o Żywym Chrystusie.”

Kardynał Mark Ouellet

Prefekt Kongregacji ds. Biskupów i przewodniczący Papieskiej Komisji
ds. Ameryki Łacińskiej / Watykan

„Alpha służy spotkaniu z Jezusem. To, co podoba mi się we wszystkim co widziałem i słyszałem o Alpha, to prostota. Dla mnie życie chrześcijańskie ma wiele wspólnego z prostotą, przyjaźnią, bliskością i radością. Oto co myślę o Alpha i uważam, że jest to znak, że działa i jest dana od Pana „.

Kardynał Christoph Schönborn

Arcybiskup Wiednia / Austria

„Alpha pokazała na całym świecie, a także tutaj, w Afryce Południowej, że może być najbardziej skutecznym narzędziem ewangelizacji. Wzmacnia rolę ludzi świeckich w kościele. Chciałbym bardzo, aby Alpha stawała się nieodłącznym elementem pracy w naszych wspólnotach kościelnych „.

Arcybiskup Buti Tlhagale

Arcybiskup Johannesburga / RPA

„Alpha jest bez wątpienia wspaniałym doświadczeniem nowej ewangelizacji”.

Arcybiskup Rino Fisichella

Przewodniczący
Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji / Watykan

„Alpha jest wyraźnie darem Boga. Ponieważ ludzie chcą doświadczyć i dotykać Boga, Boga który jest blisko, a Alpha stwarza taką możliwość. ”

Kardynał Miloslav Vlk

Emerytowany Arcybiskup Pragi / Czechy

„Widzimy, że Alpha jest bardzo przydatnym narzędziem, które działa w parafiach, nie tylko w parafiach w mieście, ale także w tych na wsiach. To bardzo ważne, ponieważ nie mamy wielu instrumentów ewangelizacji dla wiejskich parafii”.

Arcybiskup Grzegorz Ryś

Metropolita łódzki

„Alpha to bardzo ciekawa inicjatywa, w której świeccy pomagają odnaleźć żywą wiarę swoim koleżankom i kolegom. Widzę, że przynosi dobre owoce. Spotkania Alpha odpowiadają na wielką potrzebę ukazywania żywego Chrystusa. Życzyłbym sobie, aby wszyscy młodzi ludzie mogli zapoznać się z Alpha”.  

Kardynał Stanisław Dziwisz

Emerytowany arcybiskup krakowski

„Dzięki tej metodzie wielu rozpoczęło intensywniejsze życie Ewangelią, a Kościół stał się dla nich pełną życia wspólnotą. Dzięki Alpha wiele osób z naszej Archidiecezji zaczęło na nowo identyfikować się z Kościołem i angażować się w Jego życie”. 

Arcybiskup Wiktor Skworc

Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski

„Nowa Ewangelizacja, która stanowi najbardziej porywające wyzwanie dla Kościoła naszych czasów, wymaga nowego zapału oraz nowych metod i środków wyrazu. Alpha daje takie szanse ewangelizacji”. 

Biskup Andrzej Suski

Biskup toruński

„Jedną z zalet Alpha jest jej skupienie się na Kerygmacie. Kościół pierwotny jasno rozróżniał między Kerygmatem a Didache, czyli Katechezą. Kerygmat to wprowadzenie do wiary, a katecheza to formacja wiary. Natomiast wiara jako taka może rozkwitnąć tylko w konsekwencji zetknięcia się z Kerygmatem”. 

o. Raniero Cantalamessa

Kaznodzieja Domu Papieskiego

„Do serca przez żołądek – tak to działa. Ci którzy „zarazili się” Alpha, teraz „zarażają” następnych. Przychodzą, jedzą kolację i oglądają film. A w pewnym momencie budzą się jako chrześcijanie”.

Marcin Jakimowicz

Gość Niedzielny